Per pirmuosius metus pranešėjo statusas suteiktas 36 asmenims, atlygio niekas negavo - DELFI

Suteiktas pasirinkimas

Telefono šnipinėjimas Generalinės prokuratūros vyriausiojo prokuroro padėjėjos Gintarės Bliujienės teigimu, per pirmuuosius Pranešėjų apsaugos įstatymo galiojimo metus sulaukta 68 asmenų kreipimosi, priimti 75 sprendimai, pranešėjo statusas suteiktas 36 žmonėms.

suteiktas pasirinkimas

Pasak jos, sprendimų priimta daugiau nei kreipėsi asmenų todėl, kad tie patys žmonės informaciją pateikė kelis kartus. Šiuos duomenis ji pateikė antradienį per Generalinėje prokuratūroje suteiktas pasirinkimas Pranešėjų apsaugos forumą. Bliujienės duomenimis, suteiktas pasirinkimas proc.

užsidirbk pinigų internetu kiviams

Anot jos, suteikta duomenų apie apgaulingą apskaitos tvarkymą, turto pasisavinimą, piktnaudžiavimą, prekybą poveikiu, žalą gamtai ir kt. Pagal pranešėjų pateiktą informaciją šiuo metu atliekami suteiktas pasirinkimas ikiteisminiai tyrimai, vienas iš jų jau nukeliavo į teismą, dalis informacijos persiųsta kompetentingoms institucijoms. Generalinės suteiktas pasirinkimas duomenimis, septyni darbdaviai įspėti nedaryti neigiamo poveikio pranešėjams.

paprastos ir prieinamos dvejetainės parinktys

Pasak jos, bandyta pranešėją atleisti iš suteiktas pasirinkimas, susiaurinti jo įgaliojimus, sumažinti atlyginimą. Bliujienė taip pat pranešė, kad pernai keturi asmenys norėjo gauti atlygį už suteiktą informaciją, tačiau dėl visų priimti neigiami sprendimai, nes jie neatitiko būtinų sąlygų.

Sony's FDR-AX33 vs FDR-AX53 vs FDR-AX100 Which to Choose? 4k UltraHD Choices!

Seimas metais priėmė Pranešėjų apsaugos įstatymą, skirtą apsaugoti asmenis, pranešusius apie korupciją ar kitokius pažeidimus valstybės įstaigose. Suteiktas pasirinkimas pradėjo galioti pernai sausį.

suteiktas pasirinkimas trikampio prekybos modelis

Pranešėjus draudžiama atleisti iš darbo, pažeminti pareigose, sumažinti atlyginimą, taip pat bauginti, priekabiauti ar grasinti susidoroti. Be to, sistema numato suteiktas pasirinkimas pranešėjui likti anonimišku ir gauti už pranešimą pinigų, taip pat kompensaciją už patirtą žalą.

Pranešėjų apsaugos šalininkai sako, kad tai turi skatinti gyventojus būti aktyviais ir neabejingais viešojo suteiktas pasirinkimas pažeidimams, o įsigaliojęs įstatymas gali mažinti korupciją ir šešėlį. Kritikai teigia, kad pranešėjai susiduria su didele rizika — vadovai gali manyti, kad pranešėjai yra nediskretiški ir jiems negalima patikėti jautrios informacijos, o pasiskelbę viešai pranešėjai gali pakenkti savo asmeniniam gyvenimui.

suteiktas pasirinkimas kaip užsidirbti pinigų tinginiaujant