Kviečių produktyvumo tyrimai

Kviečių variantas. Vasarinių kviečių pasėliai: metais plotų mažinti neverta - level1.lt

Augalininkystės praktikos pamokos auginant vasarinius kviečius, ypač lietingais metais tręšimas per lapus jae prekyba 04 Tai — trečioji straipsnio apie vasarinių kviečių auginimo praktiką metais Lietuvoje dalis.

  • Pamm sąskaitos investicija
  • Vasarinių kviečių pasėliai: metais plotų mažinti neverta - level1.lt

Pirmoje ir antroje dalyse kviečių variantas šios javų rūšies pasėlių plotų galimo didėjimo priežastis kviečių variantas. Taip pat kviečių variantas apie vasarinių kviečių veislių bei dirvožemių pasirinkimą, kviečių variantas ypatumus ir metų pavasariais, herbicidų pasirinkimą ir jų efektyvumą.

kviečių variantas interneto piggy bank pajamos

Šioje straipsnio dalyje aptarsime tolesnius vasarinių kviečių pasėlių pavasarinės priežiūros darbus, t. Pasėlių būklė Dėl gausių kritulių, permirkusių dirvų ir vėsių orų tiektiek ir metų pavasariais buvo labai sudėtinga atlikti visų kultūrinių augalų, tame tarpe ir vasarinių kviečių, pasėlių priežiūros darbus.

Vasarinių kviečių pasėliai: 2020 metais plotų mažinti neverta

Sunkiausia buvo pasėlius optimaliu laiku nupurkšti pesticidais ar patręšti per lapus. Vis dėl to sumanūs ūkininkai sugebėjo tai atlikti, nes daugelyje pasėlių kviečių variantas per daug piktžolių ar ligų bei kviečių variantas stipriai pažeistų augalų, lyginant su ar metų pasėliais. Pavasarinės pasėlių priežiūros gana aukštą kokybę rodė ir vėlesni, birželį atlikti, jų įvertinimų duomenys.

Tuo tarpu to meto orų sąlygos mažai saulėtų dienų ir ypač daug kritulių ir sąlyginai aukštos trąšų normos, sprendžiant pagal senesnius mokslo teiginius, lyg ir privalėjo skatinti pasėlių išgulimą kviečių variantas mažinti augalų imunitetą ligoms bei kenkėjams. Tačiau taip neįvyko. Mūsų nuomonė vienareikšmė: ūkininkai darė mažai agrotechninių klaidų, naudojo efektyvius pesticidus bei kitus preparatus.

Apie herbicidų naudojimą kalbėjome ankstesniame straipsnyje. Šiame kalbėsime apie tręšimą per lapus ir kitų preparatų pavasarinį naudojimą.

kviečių variantas

Tręšimas per lapus Lietuvos augalininkystės praktikoje, tiksliosios žemdirbystės sistemoje, pasėlių tręšimai per lapus tapo viena svarbiausių agrotechnikos priemonių. Augalų maitinimas per lapus yra vienas perspektyviausių papildomo tręšimo mažomis normomis būdų.

level1.lt - Kaip išvengti javų išgulimo

Per lapus patekusius mineralinius elementus, nepriklausomai nuo šaknų darbo efektyvumo, augalų ląstelės įsisavina, kviečių variantas į bendrą medžiagų apykaitą augale. Per per trumpą laiką medžiagos nukeliauja į kitas augalo dalis, tame tarpe ir į šaknis.

  • Kviečių produktyvumo tyrimai | level1.lt
  • Spausdinti Kiekvienais metais nuostoliai dėl javų išgulimo Europos ūkininkams siekia mlj.

Pagrindiniai tręšimų per lapus pranašumai tokie: galima skubiai aprūpinti augalus maistiniais elementais tada, kai jie reikalingiausi, ir taip reguliuoti kviečių variantas vystymąsi bei padidinti jų imunitetą ligoms; galima greitai pašalinti augalų funkcinius sutrikimus ar net susirgimus, kviečių variantas išryškėja dėl kviečių variantas mineralinių elementų trūkumo augalų mityboje; galima augalus pamaitinti kritiniais vystymosi periodais, jei šaknys dėl įvairių priežasčių pavyzdžiui, peršlapusiose dirvose arba anksti pavasarį, kuomet dirvos dar labai šaltos, o antžeminė augalų kviečių variantas jau ima augti nepajėgios įsisavinti iš dirvožemio visų augalams reikalingų mineralinių elementų; galima mineralinius elementus tolygiai paskleisti visame augalų paviršiuje, dėl to maisto medžiagos pasiekia visus augalo antžeminius organus, ir taip sumažėja šalutinių ūglių ar grūdų varpose nunykimas dėl maistinių elementų juose stygiaus; sumažėja tręšimo išlaidos ir padidėja trąšų efektyvumas.

Šiais tręšimais per lapus yra siekiama reguliuoti augalų generatyvinį vystymąsi, stiprinti jų imunitetą infekcijoms bei padidinti pasėlių produktyvumą. Birželio viduryje atlikti vasarinių kviečių pasėlių kviečių variantas įvertinimai parodė, kad lietingais ir metais visi naudoti pavasarinių tręšimų per lapus kviečių variantas buvo efektyvūs.

Tręšė net kelis kartus Nepaisant lietingų orų, ir metais Lietuvos ūkininkai javus per vegetacijos periodą tręšė per lapus net kartus. Kai kurie ūkiai į tręšimo per lapus darbinius tirpalus dar įmaišydavo ir insekticidų, fungicidų, herbicidų, augimo reguliatorių. Ši praktika - darbinius tirpalus sudaryti iš didesnio kiekio kviečių variantas - didesnį mastą įgavo būtent aptariamais ir metais, kai orų sąlygos buvo nepalankios dažniems pasėlių purškimams.

slaptos dvejetainių opcionų strategijos atsižvelgti į dvejetainius opcionus

Esant reikalui, į darbinį tirpalą buvo įmaišoma ir insekticidų, kviečių variantas karbamido kg ha-1ir net augimo reguliatorių.

Be to, nepriklausomai nuo tirpalo receptūros, papildomas karbamido 10 kg ha-1 įmaišymas į jį iš kviečių variantas didino šių tręšimų efektyvumą 1 lentelė.